Aktualności

Kolejne mecze Green Bike Ligi halowej za nami2024-02-27

Po dłuższej przerwie w minioną niedzielę 25 lutego ponownie grała liga Green Bike na hali Śremskiego Sportu. Na otwarcie Grzybek&Lipski grał z Futsal Radzewo. Dla Grzybka był to jedyny mecz w tym dniu, ponieważ drużyna Instalu przełożyła swoje mecze na inny termin, dlatego też Grzybek ruszył pełną parą od pierwszych minut i do przerwy było 4:0. Radzewo trafiło po przerwie dwa razy celnie do bramki ale Grzybek też nie zwalniał i zakończył spotkanie wynikiem na swoją korzyść 7:2. Kolejny mecz Futsal Radzewo rozegrało z Proxicom Gaming i chyba zmęczenie po pierwszym meczu dał znać ponieważ przeciwnik nie oszczędzał Radzewa i praktycznie z każdej dobrej akcji Proxicomu  padała bramka. Większość grających miała na swoim koncie po 2 lub 3 bramki. Wynik 15:1 mówi wszystko. Wygrana ta wpłynęła na wyłonienie MVP wśród bramkarzy, którym został Adam Kopeć z drużyny Proxicomu, który notabene miał 4 bramki strzelone w tym spotkaniu😊.  Następne spotkanie w niedzielne popołudnie  rozegrały drużyny Ucha Prezesa i Mar-Tras. Mijały kolejne minuty ale żadnej formacji nie udało się strzelić bramki.  Poziom jaki prezentowały ekipy był bardzo wyrównany. Tak było do przerwy. Pierwszy na prowadzenie wyszło Ucho Prezesa ale Mar-trans tez znalazł lukę w obronie przeciwnika i wyrównał na 1:1 . Do końca nic na tablicy wyników się już nie zmieniło. Potem na parkiet hali wyszły zespoły Breeding Cenetr oraz Znak Big Futsal. Tutaj również poziom od pierwszych minut był wyrównany ale gra dużo szybsza i więcej  się działo niż w poprzednim meczu. Każde niecelne podanie było przejęte przez drużynę przeciwną i co chwilę mogliśmy oglądać ciekawe kontry. Kilka  znich zakończyło się celnie zarówno ze strony Breedingu jak i Znaku i do przerwy było 2:2 . Po przerwie rywalizacja wyglądała podobnie ale w końcówce to Znak zdobył bramkę wygrywając spotkanie 3:2.  Następny mecz to spotkanie Znaku Big Futsal z Uchem Prezesa. Dla obu drużyn był to drugi mecz w tym dniu i widać to było po Uchu Prezesa szczególnie, że grali w osłabieniu ponieważ w poprzednim starciu boisko opuścił bramkarz po zagraniu ręką  na środku boiska. Co prawda do przerwy jeszcze  dawali radę nawiązać równą walkę ale potem Znak grał swoje i szybko ustalił wynik na 4:1. Ostatnie starcie tego dnia to mecz Breedingu Center z ekipą Mar-Trans. O ile poprzednio Mar-Trans nawiązywał stylem gry z Uchem Prezesa teraz mimo ciągłego progresu swojej gry nie mogli złapać właściwego tempa. Breeding wykorzystywał każdą najmniejsza pomyłkę w zagraniu czy błąd bramkarza i bez litości do przerwy wbił 4 bramki. Po przerwie  dalej grał jak z nut i chciał zmyć porażkę ze Znakiem i odbił to sobie z nawiązką. Mar-Trans dwoił się ale dwie bramki jakie udało im się zdobyć nie mogły nic zmienić kiedy to Breeding strzelił kolejne 4 i ustalił wynik na 8:2. MVP tej kolejki wśród strzelców zdobył Przemysław Jóźwiak strzelają w tym meczu 4 bramki. Bravo.

Z powodu uczestnictwa drużyn LKS Lubiatowo i Instal Partner w Mistrzostwach Polski w Gostyniu  nie odbyły się mecze:  Instal Partner-Hajmat Sport ,  Instal Partner-Grzybek&Lipski, LKS Lubiatowo-Ucho Prezesa, LKS Lubiatowo-Znak Big Futsal, zostaną one rozegrane w innym terminie. Wyniki podamy po ich zakończeniu.

Green Bike Liga nie zwalnia tempa i w marcu zaprasza wszystkich sympatyków sportowych wrażeń na ostatnie mecze, które zostaną rozegrane w dniach  9 i 23 marca. Emocje zapewnione.