Aktualności

Druga kolejka Ligi Halowej Green Bike za nami.2023-11-20

Drugą kolejkę Green Bike Ligi Halowej w Śremskim Sporcie rozegrano w sobotę  18 listopada i od razu zaczęło się od niespodzianki. W starciu Breeding Center z Proxicom do przerwy było 1:1 ale druga połowa okazała się lepsza w wykonaniu Proxicomu. Dwa szybkie gole wytrąciły z rytmu ekipę Breedingu i już do końca nie dogonili rywala ulegając drużynie Proxicom 3:1.

Drużyna Breedingu zrehabilitowała się natomiast w drugim spotkaniu tego dnia z Uchem Prezesa. Naciskali już od samego początku i widać było, że zależy im aby wyjść z tego starcia zwycięsko choć nie było to takie oczywiste. Niestety w pierwszej połowie bramkarz ekipy Ucha zagrał ręką poza polem i sędzia musiał wyciągnąć czerwoną kartkę. Mimo, że w bramce stanął inny zawodnik to z pewnością ta sytuacja miała wpływ na wynik. Ostatecznie Breeding Center wygrał z Uchem Prezesa   6:2

Osłabienie w bramce Ucha Prezesa miało zapewnie znaczenie w kolejnym spotkaniu z Instal Partner. Już do przerwy Instal zaznaczył przewagę strzelając 3 bramki. Ucho próbowała walczyć i zdobyło dwie bramki ale to nie wystarczyło. Do końca spotkania zawodnicy z Instalu nie zwalniali tempa i na koniec na tablicy wyników było już 7:2 dla Instalu Partner.

Spotkanie to wyłoniło  NVP  drugiej kolejki Green Bike Ligi Halowej wśród zawodników, a został nim piłkarz Instalu Partner – Mikołaj Dorsz, który ma już na swoim koncie 8 bramek. Brawo!!

Bardziej wyrównane spotkanie mogliśmy oglądać z w starciu Hajmat z Grzybek&Lipski. Emocji oczywiście nie zabrakło gdyż było widać, że każdej ze stron zależy żeby ostatecznie przechylić szalę na swoją stronę i nikt nie odpuszczał  ale  piłka jak zaczarowana często omijała linię bramkową. Na koniec dwie ekipy w tym meczu musiały podzielić się wynikiem 2:2

W pozostałych spotkaniach sobotniego popołudnia  Futsal Radzewo chciał zmyć porażkę z pierwszej kolejki. Do przerwy co prawda w pojedynku z Mar-Trans  spotkanie było wyrównane i wynik  zatrzymał się na 1:1 to w drugiej połowie Radzewo wbiło na szybszy bieg i po końcowym gwizdku sędziego było 4:3 na korzyść ekipy Futsalu.

Pierwsze punkty zdobyła drużyna  LKS Lubiatowo i to z przytupem gdyż już  do przerwy nie zwalniali w meczy z Grzybek&Lipski a na koniec ustalili wynik na 2:0 . W swoim drugim spotkaniu tego dnia z Fustal Radzewo, którzy wyszli na parkiet podniesieni wcześniejszym zwycięstwem musieli tutaj uznać wyższość Lubiatowa ulegając 3:0 .  Niemałą zasługę w tych zwycięstwach miał bramkarz LKS Lubiatowa Mateusz Dziubałka  dlatego został  NVP bramkarzy drugiej kolejki naszej ligi.

Nie odbyły się natomiast mecze Znaku Big Futsal z Instal Partner oraz Znaku z Proxicomem.  O ich wynikach poinformujemy jak tylko zostaną rozegrane.